mide bandı - kazanımlar

.Ameliyat sırasında yaşanabilecek riskler açısından laparoskopik bant en güvenli kilo verme cerrahisi yöntemidir. Bunun nedeni en az girişimsel yöntem olması, anatomik değişiklik, midenin kesilmesi küçültülmesi işlemlerinin yapılmamasıdır.
. Laparoskopik olarak çok kısa sürede ( 30 dk. ) uygulanabilir. Ameliyat riski son derece düşüktür. Hasta birgün sonra rahatlıkla hareket edebilir ve yaklaşık 1 hafta içinde işine dönebilir.
. En az girişimsel kilo verme yöntemidir. Midenin yapısında kalıcı değişiklik oluşturmaz.
. Herhangi bir nedenle istendiğinde tam olarak geri çevrilebilir.
. Ayarlanabilir bir yöntemdir. Kilo kaybında azalma yada durma olduğunda bant içindeki düzenek şişirilerek ağız daraltılabilir ve kilo vermenin sürmesi sağlanır.
. Çocuk sahibi olmak isteyen genç kadınlarda güvenlidir.

Online Sağlık Danışma Hattı

Obezite ile ilgili soru ve sorunlarınızı Dr. Levent Eminoğlu ile paylaşabilir ve kendisinden yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Obezite konusunda merak ettiğiniz konularda bilgilenmek için yandaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede size ulaşılacaktır.

Size en iyi şekilde yardımcı olabilmemiz için lütfen formu doğru ve eksiksiz olarak doldurunuz. Kişisel bilgilerinizin gizliliği titizlikle korunacaktır.