mide bandı nasıl uygulanır


Laparoskopik (kapalı ameliyat) olarak 4 yada 5 adet 0. 5 ve 1 cm lik giriş deliği kullanılarak yaklaşık 30 dakikada uygulanır. Genel anestezi gerektirir. Ameliyat sonrasında 6. saatte hasta yürüyebilir. Genelde 1 gece hastanede kalmayı gerektirir ancak yoğun uygulandığı bazı merkezlerde günübirlik uygulaması da yapılmakta sabah ameliyat edilen hasta akşam evine gönderilebilmektedir. Hangi yöntemin seçileceği hastanın genel durumu, yaşı ve eğitim durumu ile ilişkilidir. 2 gün içinde ev içinde rahat hareket eder hale gelebilir ve 1 hafta sonra işine dönebilir. Hastaların çoğu 2 gün sonra ağrı kesici gereksinimi duymazlar. Eve gittiğinde duş alabilir, kişisel gereksinimlerini kendisi karşılayabilir haldedir.

Online Sağlık Danışma Hattı

Obezite ile ilgili soru ve sorunlarınızı Dr. Levent Eminoğlu ile paylaşabilir ve kendisinden yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Obezite konusunda merak ettiğiniz konularda bilgilenmek için yandaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede size ulaşılacaktır.

Size en iyi şekilde yardımcı olabilmemiz için lütfen formu doğru ve eksiksiz olarak doldurunuz. Kişisel bilgilerinizin gizliliği titizlikle korunacaktır.